Írjon nekünk!

Név:

E-mail:

Képgaléria:

Videók

Postacím: 7621 Pécs, Mária u. 8. (Ferling Kft.)
Telefon: (72) 512-370
E-mail: titkarsag@biomasszaeromuvek.hu
Hivatalos ügyintézés helye:
Pannon Hő Kft.
7630 Pécs, Edison u. 1.

Folytatódhat a Pannonpower pécsi biomassza programja

A Pannonpower Holding Zrt. francia tulajdonosai fél éven belül döntenek a cég biomassza programjának folytatásáról, melynek révén 2012-ig 33 milliárd forintból akár két új, kapcsolt hőt és villamos áramot termelő biomassza blokk is épülhet a Pécsi Hőerőműben.
 

Péterffy Attila, a cég elnök-vezérigazgatója csütörtökön sajtóbeszélgetésen számolt be arról, hogy a szalmával és energianáddal működő dán, továbbá az energianyárral üzemelő, finn technológiájú blokkok építéséhez rendelkeznek a szükséges engedélyekkel, a kivitelezés indításához már csak a legfelsőbb vezetők jóváhagyása szükséges.

Megjegyezte ugyanakkor, a jelenlegi gazdasági helyzetben korai lenne kimondani, hogy mindkét beruházás megvalósul, de a szalmatüzelésű blokk beindítására mindenképpen jók az esélyek. Különösen annak tükrében, hogy Pécs önkormányzatával a napokban sikerült hosszú távú, 2030-ig szóló hőszolgáltatási szerződést kötni, amely nemcsak a távhőárakra lesz kedvező hatással, hanem szavatolja a Dalkia csoporthoz tartozó Pannonpower biomassza fejlesztéseinek megtérülését is.

A vezérigazgató szólt arról, hogy az első új blokk fűtéséhez évente 3 ezer hektárnyi energianádra, és 40 ezer hektárnyi szalmára van szükség,  e mennyiség több mint a felének termelésére és leszállítására már szerződést kötöttek környékbeli gazdákkal.

Úgy vélte: a megállapodások a régió- és a vidékfejlesztés szempontjából is nagy jelentőséggel bírnak, hiszen ezer embernek adnak munkát, ráadásul 70 millió forint iparűzési adó és 45 millió forint személyi jövedelemadó bevételt generálnak.

Péterffy Attila utalt rá, hogy a 31 ezer pécsi lakás és 400 közületi fogyasztó hőellátását biztosító Pécsi Hőerőműnek négy blokkja van, egy biomassza-, két gázüzemű és egy használaton kívüli széntüzelésű. A gáznál olcsóbb villamos- és hőenergiát előállító biomassza egység évente 400 ezer tonna faanyagot használ fel, melynek 60 százaléka két erdészettől érkezik, a fennmaradó része pedig fűrészpor és különböző fahulladék. Az energianövényekkel az erdészetektől érkező famennyiséget igyekeznek kiváltani.
 

Pécsi Napilap

2008-12-04


Vissza a főoldalra
lablec