Írjon nekünk!

Név:

E-mail:

Képgaléria:

Videók

Postacím: 7621 Pécs, Mária u. 8. (Ferling Kft.)
Telefon: (72) 512-370
E-mail: titkarsag@biomasszaeromuvek.hu
Hivatalos ügyintézés helye:
Pannon Hő Kft.
7630 Pécs, Edison u. 1.

Biomasszás festéktonert készített a Ricoh

A kőolajkészletek apadása miatt az alternatív megoldások kerülhetnek előtérbe.

A Ricoh bejelentette, hogy kifejlesztette a világ első biomassza-alapú festéktonerét. Mint ismeretes, a legtöbb toner közel 80%-ban kőolajalapú festéket alkalmaz, ám a készletek kimerülése alternatív megoldások fejlesztésére ösztönzi a vállalatokat. Az új elgondolás esetében a festék elsődleges alkotóeleme a biomassza, ami növényi alapanyag felhasználásával készül.

A technológia nagymértékben zöldnek mondható, hiszen az új toner a hagyományos festékeknél jelentősen kevesebb kőolajat tartalmaz, így a környezetre gyakorolt negatív hatások is csökkenek, mivel a kőolaj felhasználásának visszaszorítása kevesebb szén-dioxid-kibocsátással jár. Persze a biomassza-alapú megoldás használata közel sem zökkenőmentes, a multifunkciós nyomtatók energiafelhasználásának visszafogása érdekében csökkenteni kell a festék száradásának hőmérsékletét. Ehhez az szükséges, hogy a toner is alacsonyabb hőmérsékleten olvadjon, és ne sűrűsödjön akkor sem, ha magasabb hőmérsékleten tárolják. Emellett az alacsony hőmérsékleten történő száradás szintén gátolja a hőmérséklettel szembeni ellenállást.


A Ricoh már 2002 óta alkalmaz biomasszából készült műanyag alkotóelemeket a Japánban értékesített másolókban. 2005-ben tovább fejlődött a technológia, és egy multifunkciós berendezés esetében a fő elemekhez 50% biomassza tartalmú műanyagot használt a vállalat. A mostani áttörés az úgynevezett „for E toner”, ami – a fentebb leírtaknak megfelelően – a festéktonerben használ biomasszát. A Ricoh a festék kötőanyagaként egy új növényi eredetű anyagot használt, és a nyomatok minőségromlása nélkül sikerült a toner teljes tömegének 25%-át biomassza-alapú anyaggal helyettesíteni.

A „for E toner” egyelőre csak a japán piacon kerül bevetésre, de a Ricoh tovább fejleszti a biomassza-alapú tonerhez kapcsolódó technológiát. Az elgondolás természetesen főleg a környezetre lesz hatással, ám a föld védelme közös érdekünk, így üdvözöljük a zöld technikákat a zöldebb világ érdekében. Csak ne legyen túl drága.
 

Prohardver

2010-01-14


Vissza a főoldalra
lablec